Säästa tarbeveelt kuni 75%!

Üks suurimaid kodu energiakulusid küttekulude kõrvalt on sooja vee kulu. Seda kulu saab vähendada kuni 75%! Hoia sooja vee pealt kokku, et muuks kodusoojaks jaguks rohkem!

Tõusvate energiahindade juures on nutikas säästa sealt kust on võimalik. Soojusvahetid tarbeveele on uudne lahendus mis võimaldab soojust äravoolavalt veelt tagastada. Tööpõhimõte on tarbevee soojustagastil lihtne – äravoolavalt veelt kantakse soojus üle sissetulevale külmale veele ning sedasi saab kokku hoida kuni 75% duši all kuluvast soojast veest. Kogu pere peale tuleb aastas märkimisväärne summa, ning arvutused on näidanud, et soojustagasti tasub ennast ära 2-4 aastaga.

Soojusvaheti paigalduse järel ei vaja see lisaenergiat, hakka säästma kohe peale soojustagasti paigaldust!

Palju soojustagasti kokku hoiab?

Olenevalt soojusvaheti mudelist on tagastusmäär vahetitel erinevad. Väiksemad – horisontaalsed mudelid annavad energiat tagasi 25% – 40%, vertikaalsed soojusvahetid annavad tagasi kuni 75% soojusest. See tähendab, et 2 duši all käimist 3st on tasuta. Ilma soojusvahetita voolab soojus veega lihtsalt alla.

Soojusvahetite mudelid:

  • Horisontaalsed – sobivad põrandasse valatuna ning duši aluse alla (tagastus 25% – 40%)
  • Vertikaalsed – sobivad duširuumi alumise korruse šahti (tagastus 55% – 75%)

Horisontaalsed soojustagastid 

Sobivad eelkõige dušialuste alla või põranda sisse valatuna paigaldamiseks. Soojustagastus on ca 8 – 10*C. Põhilised eelised on soojustagasti kompaktuss ja lihtsus. Paigaldamine ei nõue erioskusi ega teadmisi.

Vertikaalsed soojustagastid

Toru tüüpi soojusvaheti efektiivsus on tänu suuremale kokkupuutepinnale oluliselt kõrgem. Soojustagastus võib olla üle 30*C, eeldades 10*C sissetuleva vee temperatuuriks.

Alates 2022 on Zypho Pipe mudelite seas uuendus ning uue mudeliga on võimalik energiatagastusmäär kuni 75%!

Kas horisontaalne või verikaalne soojustagasti

Horisontaalne soojustagasti
Tööpõhimõte

Vertikaalne soojustagasti

Horisontaalne soojustagasti on kiire ning soodne säästumeede mille paigaldamine on jõukohane ka tavaoskustega paigaldajale.

Vaata soojustagastit siit: https://savener.ee/toode/zypho-izi-30-highflow/

Vertikaalse soojustagasti tasub paigaldada eramu alumisele korrusele või keldrisse duširuumi alla või kortermajas alumise korruse duširuumi šahti. Suure soojusvaheti efektiivsus on kõrge ning sääst sooja vee tarbimiselt suur.

Vaata soojustagastit siit: https://savener.ee/toode/zypho-pipe-75/

NB! Lisaks igapäevasele säästule aitab tarbevee soojustagasti ka kõrgema energiaklassi saavutamisele kaasa. Lisaküsimuste jaoks ära kõhkle ühendust võtmast vormil: https://savener.ee/kontakt/