Avasime kodulehe

Avasime uue kodulehe, mis aitab meil paremini pakkuda oma tooteid ja teenuseid. Huvi korral saate meiega ühendust võtta meie kontakti rubriigi kaudu. Kodulehe loomisel oli abiks Art Media Agency.

Kuidas valida ventilatsioonisüsteemi

Võime julgelt väita, et ventilatsioonisüsteem on vajalik kõikides tänapäevastes eluhoonetes.

Ilma energiatagastuseta ventilatsioonisüsteemid (värskeõhuventiilid) ei vasta tänastele energiatõhususnõuetele.

Milline energiatagastusviis valida?

Energiatagastuse meetodid ventilatsioonisüsteemidel jagunevad:

  • plaatsoojusvahetid
  • rootorsoojusvahetid
  • entalpia plaatsoojusvahetid

Plaatsoojusvahetiga ventilatsiooniseadmed võimaldavad kõrgeimat energiatagastust just meie kliima keskmistel talvistel temperatuuridel (+10…-5*C). Madalamatel välistemperatuuridel on vajalik rakendada külmakaitse meetmeid (eelkütte kalorifeer, sissepuhke õhuvooluhulga vähendamine).
Kõrge energiatagastusega plaatsoojusvahetiga venitlatsiooniseadmel puudub järelkütte vajadus.

Rootorsoojusvahetiga ventilatsiooniseadmed võimaldavad mõnevõrra madalamat energiatagastust kuid vajavad vähem külmakaitse energiat.
Madalamast energiatagastusest tulenevalt on vajalik sissepuhkeõhku lisaks kütta.
Rootorsoojusvahetis segunevad osaliselt sissepuhke ja väljatõmbe õhuvooluhulgad mistõttu kortermajades ei ole lubatud mitme korteri ventileerimine läbi sama agregaadi. Rootorsoojusvaheti suudab osaliselt tagastada ka väljatõmbeõhus sisalduvat niiskust sissepuhke õhule.
Kuna rootorsoojusvaheti efektiivsus sõltub olulisel määral rootorvaheti pöörlemise juhtimisest (pidevas liikumises detailid) on oluline, tööiga silmas pidades, kasutada ainult kvaliteet-tootjate agregaate.

Entalpia soojusvahetiehk niiskustagastusega plaatsoojusvaheti on oma olemuselt plastikustplaatsoojusvaheti mille “plaadid” on valmistatud spetsiaalsest nano-membraanist. Membraani struktuur on selline, et ainult veeauru molekulisuurused ühendid võivad liikuda ühelt membraani poolelt teisele. Lihtsavõrdlusena võib tuua kvaliteetse niiskust läbi laskva suusajope- vee aur liigubläbi kanga välja aga vihm sisse ei pääse.

  • Entalpia soojusvahetis on ühendatud rootorsoojusvaheti japlaatsoojusvaheti positiivsed omadused.
  • Entalpia soojusvaheti on kõrge energiatagastusega, kuid samaskülmakindel (tulenevalt niiskuse tagastamisest väheneb oluliselt külmumiseoht).
  • Entalpia soojusvaheti väldib pikkadel talvekuudel ruumidesiseõhu liigkuivust hoides samal ajal sissepuhke ja väljatõmbe õhuvooluhulgadomavahel rangelt eraldatuna.

Kas tsentraalne või detsentraalne ventilatsioonisüsteem?

Ventilatsioonisüsteemjaguneb tsentraalseks ja detsentraalseks.

Tsentraalse õhujaotuse korral tagataksehoone kõikide ruumide õhuvahetus ühe keskse ventilatsiooniagregaadi jatorustikuga.

Tsentraalne ventilatsioonisüsteem
Detsentraalne ventilatsioonisüsteem

Detsentraalse õhujaotuse korral paigaldatakse erinevatesse ruumidesse eraldi lokaalsed ventilatsiooniagregaadid.

Ära jäävad torustikud.

Kasutatakse pigemolemasolevate hoonete (osalisel) rekonstrueerimisel. Puuduseks tsentraalsesüsteemiga võrreldes on väiksemad õhuvooluhulgad ja kõrgem müratase.