Säästa kuni kolmandik oma soojaveekuludest!

Suvel pakume lisaks säästule ka võimaluse oma unistuste vannitoa teha energiasäästlikult. ACO ShowerDrain süsteemid koostöös Zypho duši soojatagastiga pakuvad vannituppa kvaliteetse, ilusa ning targa lahenduse. Zyphoga muudab vannitoa säästlikuks ning ACO renn annab stiili!

Vee soojendamine on kulukas.

Tarbevee soojendamise kulu on teine peale küttekulusid (hästi soojustatud majade ning kortermajade puhul suurim küttekulu). Tänaseni pole olnud laialdaselt levinud head lahendust kuidas neid kulusid alla saada. Kui õhu soojusega käitume täna väga säästlikult – meil on korrektne maja soojustus, soojustagastusega ventilatsioon ja õhutihedad mitmekordsed aknad, siis vee soojus on tänaseni veel jäänud hea lahenduseta. Vee soojust saab sarnaselt toasoojaga taaskasutada läbi soojavaheti (sama teeme toasoojuse puhul soojustagastusega ventilatsiooniga). Sellisel juhul kütame „kasutatud soojusega“ üles sissetuleva jaheda vee (ja õhu) – toimib tavaline soojavaheti tööpõhimõte, see on laialdaselt kasutuses ventilatsiooniagregaatides ja kütteseadmetes. Nüüd on sama lahendus ka kättesaadavaks tehtud tarbeveele.

Kuidas töötab tarbevee soojatagasti.

Tarbevee soojatagasti tööpõhimõte seineb selles, et äravoolatava vee soojus antakse osaliselt tagasi sisetulevale külmale veele.

Dušivee soovitud temperatuuri saavutamiseks (enamasti ~40 °C) segatakse dušisegistis kokku kuum vesi (~50–55 °C) ja külm vesi (5–10 °C). Kuum vesi läbib esmalt selleks ette nähtud kütteseadet ja külm vesi tuleb otse külmaveetorustikust. Soojustagasti suunab osa äravooluvees sisalduvast soojusest tagasi dušisegistisse juhitavale külmale veele. Dušisegistisse mineva külma vee temperatuur tõuseb seeläbi umbes 10 °C võrra ja seetõttu on dušivee kokkusegamisel vaja kasutada vähem kuuma vett.

Tarbevee soojatagasti Zypho

Tarbevee soojatagasti Zypho on loodud võimalikult kompaktse ja töökindlana, et tema paigaldus on lihtne kui ka arvesse võetud piisavat soojatagastust, et ostu tagasiteenimise periood oleks mõistlik.

Paigaldus on võimalik nii dušialuse (ja vanni) alla

… kui ka betooni sisse valatuna.

Kompaktsed mõõdud:

Zypho on loodud töökindlaks ja tugevaks ning tuleb tootjapoolse 10 aastase garantiiga.

Kui palju ma säästan?

Näiteks säästab keskmine majapidamine igapäevase kolme 10minutilise dušivõtu ajal (dušivee temperatuur 40 °C, külma vee keskmine temperatuur 7°C, segisti vooluhulk 0,12 l/s) umbes 1000 kWh aastas. See teeb elektriboileri puhul dušivee soojustagasti paigaldamise tasuvusajaks umbes kolm aastat ja soodsamate veesoojendusviiside puhul kuni viis aastat. Kui pereliikmeid on rohkem või käivad nad duši all kauem ja sagedamini, suureneb järjest ka tasuvus.

Ava säästukalkulaator  

Sõltumatu sertifitseerimiskeskuse KIWA Nederland BV poolt läbi viidud katsetused määratlesid ZYPHO toimivuse järgmiselt:

Duššivee vooluhulkÜhendusskeem A efektiivsus
5.8 l/min32.5 %
9.2 l/min31.1 %
12.5 l/min28.5 %

Tulemused saavutati järgmiste näitajate juures:

Külma vesi: 10°C
Duššivesi: 40°C

Keskmiselt on hea arvestada ca 30% soojatagastusega.

NB! Kasulik – Energiatõhusus

Peale igapäevase energia kokkuhoiu saab ZYPHO mõju arvesse võtta ka uute või oluliselt rekonstrueeritavate hoonete energiaarvutuste tegemisel. Teised lihtsamad energiatõhususmeetmed (paksem seinasoojustus, tõhusam kütte- ja ventilatsioonisüsteem jne) on juba valdavalt kasutusele võetud. ZYPHO võimaldab aga täiendavat ligi 5%-list energiatõhususarvu vähendamist (konkreetne väärtus tuleneb kindla hoone iseärasustest), mis on teiste võimalustega võrreldes päris märkimisväärne. Eriti oluliseks muutub see pärast madal- ja liginullenergia nõuetele vastavusele laienemist kõikidele uutele hoonetele 2020. aastal.

Loe lisaks:

Vaata ACO tootekataloogi (PDF) Paigaldusjuhend (PDF)

Toodet saab osta siit:

Zypho + Aco ShowerDrain C koos WQuadratico trapiga (hind 379 EUR)